Przegląd lokali na wesele – 2012

Fotograf na ślubie oraz fotociocie
Grudzień 29, 2012
Patrycja i Michał – zjawiskowe wesele w hotelu Aubrecht
Luty 23, 2014

Korzystając z pierwszych dni nowego roku można pokusić się o podsumowanie minionego roku 2012. Z tej okazji powstają podsumowania niemal w każdej branży – filmowcy podsumowują produkcje filmowe, branża muzyczna tworzy różnorodne zestawienia hitów a ja postanowiłem przedstawić lokale na wesele w Gdańsku lub jego okolicach (o ile można tak powiedzieć o np Elblągu czy Malborku). Zestawienie nie będzie miało charakteru lepszy/gorszy – rzuci może nieco inne światło na różnego rodzaju zajazdy, restauracje i sale bo z punktu widzenia bacznego obserwatora.

Lukullus – tawerna grecka w Gdańsku


Tawerna Grecka LUKULLUS, Gdańsk, Kartuska 482 http://tawernalukullus.pl/

Osobiście przyznam się do tego, że w Grecji nigdy nie byłem, ale używanie zwrotu ‚tawerna grecka’ jest lekkim nadużyciem bo z grecji lukullus ma jedynie flagę przed wejściem. ‚Tawerna grecka lukullus’ mieści się na końcu ul. Kartuskiej – obecnie można do niej dotrzeć korzystając ze świetnie zmodernizowanego węzła Karczemki. Dojazd z centrum Gdańska nie stanowi absolutnie żadnego problemu.

Przed lokalem znajduje się dość duży parking, goście nie mają żadnego problemu z zostawieniem swoich samochodów (co nie jest takie znowu oczywiste). Sala spokojnie jest w stanie pomieścić 120 osób, jest jasna a miejsca do tańczenia wystarcza nawet przy wyciągnięciu wszystkich na parkiet.

Na uwagę zasługuje świetny bar sałatkowy.

 

Pensjonat ‚U Stolema’


Sala weselna Pensjonat „U Stolema”, Ostrzyce, Ul. Droga Kaszubska 8A – http://www.pensjonatustolema.pl/

Pensjonat ‚U Stolema’ położony jest około 40 km od Gdańska, śmiało można powiedzieć że usytuowany jest w głębi Kaszub. Pierwszy plus tego lokalu jest widoczny zanim do dojedziecie – fantastyczne widoki, wzgórza oraz jeziora. Drugim momentem kiedy każdy będzie zadowolony będzie wówczas gdy zobaczą ilość jedzenia zaserwowanego na początek – bardzo dużo i bardzo smacznie! Minusem był brak klimatyzacji, lecz ten problem ma być podobno rozwiązany.

Dodatkowym plusem jest duże zaplecze terenów ‚zielonych’, można tak więc wyjść na zewnątrz, przewietrzyć się i posiedzieć na ławeczkach. Lokal zapewnia również noclegi w osobnych domkach – problem pt. noclegi dla gości weselnych może być więc łatwo rozwiązany.

 

Sala „Szrot”


Sala weselna „Szrot”, Gościcino, ul. Brzozowa 1 – http://www.sala-szrot.pl

Słysząc nazwę „Szrot” trudno spodziewać się entuzjazmu – większości nie kojarzy się to słowo z czymkolwiek co atrakcyjne. Szrot jest to w tym przypadku jedynie nazwisko właścicieli, ot wpadka marketingowa – lub idealny sposób na zapamiętanie jednej z dziesiątek sal weselnych.

Sala nowoczesna, jasna, dająca spore możliwości ‚rozstawienia’ gości, z nowym zapleczem – można powiedzieć, że szrot jest na naprawdę dobrym poziomie! Dodatkowo można wspomnieć o tym, że sala weselna szrot to tak naprawdę dwie sale oraz sklep spożywczo-monopolowy 😉

 

 

„Sala Zielona”


Zielona Sala weselna, Gdańsk, ul.Kartuska 351A http://zielonasala.pl/

Sala Zielona jest salą dosłownie sąsiadującą z kościołem – Parafią pw. Błogosławionej Doroty z Mątów, ul. Kartuska 349. Goście bez żadnego problemu mogą przejść spacerkiem po ceremonii ślubnej na salę weselną.

Sala w środku – jak dla mnie wygląda dość kontrowersyjnie, jeżeli komuś nie przeszkadzają zielone elementy lamperii i zależy na bliskości z kościołem ten wybór wydaje się być bardzo odpowiedni. Dla mnie ta sala miała dodatkowy plus – po wyjściu z imprezy nie minęło 10 minut a już byłem u siebie 😉

 

 

Tawerna „Rejs” w Charzykowach


Tawerna „Rejs” w Charzykowach, Charzykowy, ul. Długa 89 – http://rejs.charzykowy.pl/

 Ośrodek wczasowy Rejs zawiera w sobie szereg atrakcji – jedną z nich jest sala weselna. Oprócz tego mamy do dyspozycji domki letniskowe i wyjątkową bliskość jeziora. Wszystko to umieszczone pośród drzew i ‚wakacyjnego’ klimatu. Sala jest duża, z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi oraz z całkiem sporą częścią taneczną. Mimo upału jaki panował tego dnia sprawna klimatyzacja sprawiała, że w żaden sposób nie czuć było zmęczenia dniem.

Sala z konfiguracją okrągłych stołów jest naprawdę dobrym pomysłem. Myślę, że Rejs jest pomysłem do rozważenia dla Wszystkich, którzy mieszkają w Chojnicach oraz okolicach 😉

 

Restauracja Staropolska CELEBRA


Restauracja Staropolska Celebra, Elbląg, ul. Królewiecka 195A – http://www.celebra.com.pl/

Celebra to silna pozycja w branży sal weselnych w Elblągu. Restauracja została starannie wystylizowana oraz oferuje dania ‚z epoki’. Na szczególną uwagę zasługują wyroby cukiernicze. Sala jest wyzwaniem dla fotografa z racji permanentnego braku światła ale profesjonalista odnajdzie się i w takich warunkach 😉

Parkiet jest stosunkowo niewielki, ale z tego co zauważyłem – bardzo sprzyjało to integracji gości.

 

 

Hotel Aubrecht


Hotel Aubrecht Country Spa Resort, Koprzywnica, Przechlewo – http://www.hotelaubrecht.pl/

„Luksusowa sielanka nad jeziorem, na Kaszubach” – takie słowa można przeczytać na stronie Hotelu Aubrecht znajdującego się mniej więcej pomiędzy Człuchowem a Białym Borem. Nie jest to jednak tylko reklamowy frazes, do hotelu Aubrecht naprawdę warto się wybrać!

Kompleks oferuje ciekawy pub, spa, ‚gościniec’ dla gości, pensjonaty. Położony jest w bezpośredniej bliskości jeziora Szczytno. Jest to prawdziła perełka, która jest warta rozwagi nawet kosztem dalekich dojazdów.

 

Dworek Admirał


Dworek Admirał, Powstańców Warszawy 80, Sopot – http://www.dworek-sopot.pl/

Dworek Admirał położony jest można powiedzieć w idealnym miejscu Sopotu. 50m od plaży, 500m od ul. Monte Cassino (blisko, ale już nie tłoczno), w sąsiedztwie Grand Hotelu oraz Sheratonu. Dworek oferuje dwa piętra, góra – przeznaczona raczej na mniejsze imprezy, część ‚weselna’ znajduje się na dole.

Dworek Admirał jest niewątpliwie bardzo urokliwym miejscem, jeżeli ktoś decyduje się na ślub oraz wesele w Sopocie – warto zajrzeć i tam.

  

Restauracja Orzeł


Restauracja Orzeł, ul. Warszawska 88, Gdańsk – http://restauracjaorzel.pl/

Restauracja Orzeł znajdująca się w dzielnicy Ujeścisko to niestety miejsce, którego nie jestem w stanie polecić. O ile same wnętrze może się podobać to niestety zachowanie obsługi chowającej się po kątach nie daje możliwości żadnych pochwał. Dla przykładu PM musieli sami kroić cały tort dla wszystkich gości – obsługa tego nie zapewnia.

Całości dopełniał właściciel, który co jakiś czas wyłączał światło 😉

Para Młoda wybrała ten lokal jak się później okazało zupełnie nieświadomie, niestety trzeba dobrze się przyjrzeć różnym aspektom wybierają miejsce na własne wesele.   

Hotel Qubus – Gdańsk


Hotel Qubus, ul. Chmielna 47 – 52, Gdańsk – http://www.qubushotel.com/

Hotel Qubus położony jest niemalże na starym mieście Gdańska. Dodatkową atrakcją jaką proponuje parom hotel jest możliwość przepłynięcia łodzią po Motławie. Można zafundować sobie nie lada atrakcję wsiadając przy Hotelu Hilton, płynąc pomiędzy Żurawiem a  Filharmonią.. jest to myślę dodatek, o którym nie może powiedzieć wiele lokali. Z dodatków wspomnę, że Hotel Qubus w roku 2012 dawał parom pobyt w jednym ze swoich hoteli w formie prezentu ślubnego – to kolejny plus.

Organizacyjnie bez zarzutu, smacznie i elegancko – w tych zwięzłych słowach można przedstawić hotel w Gdańsku przy ulicy Chmielnej.

  

Restauracja Jagatówka


Jagatówka Leśny Dwór, ul. Sosnowa 1, Jagatowo – http://www.jagatowka.pl/

Ciekawa propozycja dla osób, które organizując wesele chcą wyjechać i odetchnąć od miast. Restauracja Jagatówka Leśny Dwór jest architektonicznie ciekawie rozwiązana – lokal jest bardzo wysoki, dzięki temu czuć oddech, swobodę. Sala jest w stanie pomieścić nawet duże wesela. Wokół budynku jest mnóstwo miejsca ‚rekreacyjnego’ tak więc gdyby ktoś zapragnął nagle się przewietrzyć – nie ma z tym żadnego problemu.

Zrazy jakie tam zaserwowano były lepsze od domowych 😉

  

Restauracja Groblanka – Malbork


„Groblanka” Pokoje Gościnne & Sala weselna, Grobelno 8, 82-200 Malbork – http://www.groblanka.pl/

Restauracja Groblanka po Malborkiem ma dwa oblicza – z zewnątrz przypomina trochę domki z czasów ‚wczasów pod gruszą’ – wewnątrz natomiast – zupełny szok! Sala jest świetna. Nowoczesne oświetlenie, ciekawe rozstawienie gości oraz duży parkiet.

Groblanka miała do zaoferowania uginające się stoły od napływu jedzenia, uśmiechniętą obsługę oraz duży parking – jak dla mnie chociażby po tym można ten lokal polecić na własne wesele.

  

Restauracja DaVinci – Gdynia


DaVinci, Świętojańska 15, Gdynia – http://www.da-vinci.pl/

Restauracja mieszcząca się tuż obok skweru kościuszki to miejsce zdecydowanie na spokojniejszą imprezę. Elegancko przygotowane stoły, miły dla oka wystrój, 100% gotowe do pomocy kelnerki bacznie obserwujące czy komuś nie należy dolać wina do lampki to elementy, które pamiętam po weselu w Restauracji DaVinci.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli ktoś planuję biesiadę – raczej powinien zwrócić uwagę na inne lokale.